TOP5 TÕU ERIPÄRA

cropped-1.jpg
 1. ISELOOM

  Beagle käitub eeskujulikult, kui tal endal selleks tuju on. Üsna tavaline on, et ta kipub katsetama piiride nihutamist, sest ta teab väga hästi oma veetlust/armsust. Kui karm sa ikka suudad olla, kui ta sulle oma sügavpruunide silmadega otse silma sisse puurib? Siiski tuleb vahel oma sõna ikka maksma panna, kui just ei ole soovi, et koerast saab sinu juht. Koeraga ei pea olema kuri ega karm, vaid konkreetne. Kui varakult piirid selgeks teha, siis on mõlemad osapooled rahul.

  Samas, trikkide õpetamine neile on kerge. Tuleb lihtsalt olla järjepidev ning iga hästi läinud katse peale looma kiita ja premeerida maiustega. Üldiselt on suurepäraseks abivahendiks kas maks või kuivatatud kala. Ta tegelikult mõistab, mis temalt oodatakse, ta lihtsalt enne mõtleb 3x, kas ka tema viitsib seda trikki parasjagu teha.

  Kindlasti tuleks minna kutsikakooli, et elementaarsed reeglid selgeks teha ning ka sotsialiseerumise eesmärgil on see suurepärane koht. (Bella käis Akoera koertekoolis)

   

 2. KARJALOOM

   

  Beagle on väga seltsiv ning käib pererahva kannul igal pool ja kodus olles on valmis igasse tuppa järgi tulema, sest eraldi toas olla on lihtsalt liiga kaugel. Rõõmuga keerab end diivanil koos sinuga kerra ja “vaatab telekat”.

  Jättes loomake üksi koju võib tal esineda “eemaloleku valu”, sest Beagle on harjunud karjas elama ning üksi olles võib ta sattuda paanikasse. Seda olukorda ei teki, kui juba pisikesest peale harjutada teda mingi aja üksi olema. Elu on kindlasti kergem, kui sul on võimalus koera tööle kaasa võtta ja tegelikult igale poole kaasa võtta.

   

 3. ENERGIAVAJADUS

   

  Beagle on alati olenemata vanusest väga mänguhimuline. Koera väga suure energiavajadusega tuleb arvestada varakult, sest vastasel juhul hakkab ta end kodus välja elama ja siis kannatab mööbel.

  Beagle vajab esimesel eluaastal päevas vähemalt 5-6h liikumist vabas õhus või koerte mänguplatsil. Edasistel aastatel lükkub see 3-4h peale. Soovitan mitte mõelda, mis see üks päev jooksmist ikka on, vahele jätta. Beagle lihtsalt elab oma energia kuskil välja – mööblil, jalanõudel või millegi muu peal. Paljud koeraomanikud alahindavad liikumisvajadust ning tänu sellele esineb maailmas palju ülekaalulisi loomi.

  IMG_1882

  Hea lahendus on minna koos trenni nt. agility’sse, mille mõte seisneb selles, et koer peab teatud aja jooksul mingi kindlate takistustega raja veatult läbima. Beagle on nutikas ja talle väga meeldib snäki nimel trikke teha.

   

 4. JÄLJEKÜTT

  Tõule on omane pidev nina maas käimine, sest kõik, jah, absoluutselt kõik, tuleb üle nuusutada. Uus ja huvitav tuleb alati üle nuusutada!

  Siin taga on lihtne põhjus, tema päritolu: sellepärast on ta ka julge jäljekütt – igal pool ja igal ajal. Metsas lahtiselt ringi joostes võib ta jälje nii üles võtta, et hiljem ei oska enam peremehe juurde naasta. Siinkohal on soovitatav osta kaelarihma külge GPS jälitusseade, et tagada teadmine, kus loom liigub. Loomulikult on variandiks kutsat mitte üldse metsa jooksma lasta, aga see on loomale kurb. Beagle metsajooks on hoopis teise hingamisega, kui ta seda koertepargis või koduaias teeb.

   

 5. TOIT MOTIVEERIB

  Beagle’l on toit nii olulisel kohal, et isegi kui teadmine on peas, et kuskilt ei tohi miskit võtta, siis nad lihtsalt ei suuda ennast kontrollida.

  Ehk kõik, mis on keelatud, tuleks panna ära kuskile, kust kätte ei saa!

   

  Vallatu beagle Bella — koer, kes ei taha kunagi üksinda olla …  ⇐