MEIST

IMG_2453

Mõte oma neljajalgse sõbra eest võimalikult kõrgel tasemel hoolitseda oli mul peas juba esimesel päeval, kui minu armas Beagle Bella koju tuli.

Minnes ajas tagasi, siis mina sain koera kingituseks. Jah, just!? Seda ei soovitata kunagi ja mina ise kindlasti ka ei soovita. Sellegipoolest ei kahetse ma koeraomanikuks hakkamist, kuid ise ma kindlasti ei oleks veel seda sammu oma liikuva eluviisi tõttu teinud. Vastutus ja elukorralduse muutus on looma majja võtmisega tohutud. Võib-olla mõne teise tõuga oleks lihtsam, kuid Beagle vajab esimesel eluaastal meeletut liikumist ja vähematl 5-6h päevas. Sellest samast vajadusest said 2015. aastal alguse Beagle kokkutulekud, mis omakorda tõestavad tõu karjaloomust ideaalselt. Ei ole midagi sarnast, kui hetk, kus nad kõik koos jooksevad ja “jahti” peavad.

Pikalt kaalusin, kas tõesti kahe koeraga on lihtsam ja algul hoidsin teiste koeri, kuid kiirelt sai selgeks, et ongi kergem ja nii saigi Bella endale eluagse sõbranna, oma tütre, Bixi. Enamuse ajast nad maadlevad omavahel ja mina ei pea nende energiavajaduse likvideerimisega pingsalt tegelema.

Iga asi on meie elus muutuv ja kõik on voolavuses. Sealt edasi tekkiski idee tuua koeraomanikele vajalik info blogi ja huvitavate loengute näol lähemale, et meie kõigi silmaring avarduks ja me mõistaks oma neljajalgset sõpra paremini.

Bella Delfi-veergudel:

http://lemmikloom.delfi.ee/koer/vallatu-beagle-bella-koer-kes-ei-taha-kunagi-uksinda-olla?id=72370629

20476368_1931208330460565_8203980189661880803_n

 


VÕTA ÜHENDUST