KAS BEAGLE ON TÕESTI RASKELT ÕPETATAV TÕUG?

Väga palju olen kokku puutunud teemaga, et Beagle on isepäine ja sellepärast on teda ka keeruline treenida.

Kas see tihit pole mitte lihtsalt vabanduseks?! Ma ise julgen väita, et Beagle on väga usin õpilane, AGA inimene, kes treenib peab olema konkreetne ja päriselt ka toetama koera õppeprotsessides. Kindalmeelsus ja järjepidevus on siin võtmesõnadeks.

Bella ja Bixi puhul on oluline õppimise ajal mängulisus ja loomulikult maius, mis selle eest sülle kukub. Kõik ju teavad, et nt. kuivatatud maks paneb Beagle kasvõi kahel käpal käima 😀

Mina ise olen õpetanud maksimaalselt päevas 15minutit üht trikki ja siis järgmisel päeval seda korranud. Isegi, kui kohe välja ei tule, siis protsess juba tema ajus käivitus. Tavaliselt on kulunud trikkide õppimiseks keskmiselt 1-3 päeva.

Meil on majapidamises nn tavatrikid kasutusel: istu, lama, küsi, rulli mõlemale poole, sitsi, kõrval, viska viis, oota/püsi, too mäng. Ja loomulikult on mänguväljakute takistusrajad eriti toredad lustimiseks. Vahepeal kahtlen isegi, et ega nad mul eelmises elus mägikitsed polnud?!

Lisaks on Bixil eritrikk taskus – uste avamine. Kulus 0 päeva ja isegi puudus soov, et ta selle selgeks saaks 😀

Uurisin ringi ka teiste Beagle omanike seas, kuidas on neil läinud trikkide õppimine.

KOGEMUSLOOD JA TOREDAD VIDEOD

Anne – rullib, annab musi, küsib, annab mõlemat käppa küsimise peale, hüppab kahe käpaga kâe peale käsklusega “patsu”, kui ma ütlen “piuuu” siis viskab pikali(teeskleb 2sekundiks surnut sest kohe ju vaja maius kätte saada🤣), õppimiseks kulub kuskil 1-4 päeva oleneb sellest kui kiiresti ta aru saab😊

Oskar – Meie Fredi teeb sokkide söömisele vahelduseks mõne triki ka ☺️

Nataly – Paula lemmiktrikk on maas rullimine (aga ainult ühtepidi, kuna teistpidi enam ei viitsinud õpetada :D). Õppeprotsess kestis umbes pool tundi äkki ja nüüd demonstreerib seda kõigile ka ilma ‘rulli’ käsuta, kui on lootust midagi head saada 🙂

Kristi – Meie oma rullib, màngib surnut, teeb patsu eraldi môlema kàpaga ja môlemaga koos, istub, lamab, kôrval kônd jne. Aga lemmik trikid on need, mis tal lubatud pole (nt mandariini koorimine peale selle varastamist jne 😀 ) Ôpetasin talle neid juba ammu ja ei màleta kaua aega vôttis, aga Beagled on nutikad. Vanamees meil 11 aastane.

Helina – Enzo istub, sitsib, lamab, rullib mõlemale poole, annab käppa, seisab, roomab 🐶

Ksenia – Fionale meeldivad koerteplatsil takistused. Õpis kiiresti, kuna alati pakkusin talle midagi maitsvat. Samuti ka annab käppa, istub, lamab, annab 5, ootab, kui kaugemale minna, ja kui maha panna mingi maius, ja enda juurde kutsuda, siis läheb ta sellest mööda.

Tiit – Meie 2 aastane nunnu teab ainult trikki “siia!” Toimib ainult siis kui näpuvahel on vinku vms..

Heidi – Meie oma ainult vahvaid trikke teebki.😄

Katrin – Mul ka rullib 🙂 Sitsib, annab käppa, agilityt oskab, musi annab, nipet-näpet veel. Ma olen ausalt olnud suht laisk trikkide õpetaja. Tahaks teda lonkama õpetada, aga see tundub liiga ulme.

Kristin – see lonkamine pole miskit ulme, minu oma lonkab viineri peale nagu olekski päriselt käpp haige. 

Juri – Lucy norskab kõvemini igasugusest kõige kõvemini norskavast inimesest. Õppis ise selgeks kuidagi🤦‍♂️

Kelli-mai – Lucky oskab oelda tere, õppis 4-5 päeva.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s