KUIDAS SIIS IKKAGI ON KORTERIELU JA LASTEGA?

Eesti Beagle Facebooki grupp on üks väga tore koht, kus olla, sest lisaks igapäevastele nunnudele piltidele esitatakse vahepeal ka häid küsimusi. Kindlasti on seda sama küsimust ka paljudel teistel meelel mõlkumas. Kas Beagle saab korteris elada? Mil viisil nad lastega läbi saavad?

Minu Bella ja Bixi on väga suured lastesõbrad. Meil on naabritüdruk, kellega nad aias tihti kulli mängivad. Elame samuti korteris, aga meil on hoov ja oleme ise aktiivsed koeraomanikud. Tegelikult said ka Beagle kokkutulekud alguse just sellest põhjusest, et korteris elades ja ainult linnavahel jalutades on loomadel sotsialiseerumist ja vabalt jooksmist vähe.

Panin siia kokku erinevad arvamused, et uuel koeraomanikul oleks, mida otsustamisel kaaluda.

Mir

Mina olen 6 kuud Beagle omanik. Meeletult tahab lähedust. Teiste koertega tahab väga mängida. Õnneks üks kass on ta ka omaks võtnud ja vahel mängivad õues. Teine kass aga sama kuri nagu alguses, ei võta koera omaks. Lapsi armastab meie koer isegi liiga palju 😊
Kui on kuskil laps siis teeb ta kõik selleks, et saaks olla lapse läheduses.
Iga päev teeme otsimismänge (krõbinaid otsib õues muru seest), loobin palli, tuletame meelde õpitut.
Ei piisa ainult oma hoovis jooksmisest vaid tuleb ka jalutamas käija.
Tean Beagle pidajaid kes elavad korteris. Neil 2-3x päevas pikad jalutuskäigud. Kui üksi on kodus siis veedavad aja puuris.

Kui meie oma lõhna üles võtab siis on suur tegu kinni hoida. Lapsi on ta isegi pikali tõmmanud. Meie enda koera ei saa lahti lasta.

Laura

Meil on beagle 2 toalises korteris, aga kuna ise oleme aktiivsed siis koerale väga meeldib. Käime hommikul, peale tööd ja õhtul väljas. Jalutame, jookseme, rullitame, sõidame rattaga, matkame jms. Kui palju liikuda siis kodus on ülirahulik ja magab. Ühesõnaga korter sobib hästi, oleneb enda aktiivsusest. Lastega saab hästi läbi 🙂 Meie lahti ei lase, ainult maal ja koerte aedades. Meie oma ei haugu üldse, algul kui kodus üksi oli siis ulgus natuke aga sellest saime lahti.


Kristi

Meil ka beagled korteris, pole mingit probleemi. Koertepargis jooksmine ja nädalavahetusel suvilas on täiesti piisav liikumine. Lisaks veel 2× nädalas tunnine treening, täiesti normaalne korteris pidada. Pigem vaidleks vastu linnalähedal majas pidamise vastu kus pole aeda ja koeral on vaba voli ringi liikuda. Miks neid muidu ringi hulgub leitud siit ja kadunud sealt.

Katre

Beagle on väga aktiivne koer seega peaks arvestama, et on iga päev aega vähemalt kaks tundi tegeleda, vähemalt esimesel aastal kindlasti. Minul nüüd kahene beagle ja veits hakkab rahulikumaks jääma ja väsib ka kiiremini aga kuigi teadsin vòttes juba, et tegu aktiivse koeraga siis alguses oli ikka raske teda ära väsitada ja kui ta väsinud pole siis ta leiab igast muid tegevusi – asjade närimine, aukude kaevamine jne 🙂 minu beagle ikka haugub ka, ise ta tavaliselt ei haugu möödaminejate peale, aga kui meil naabrikoer haukuma hakkab, siis ta liitub ka sellega, aga lastega sobib hästi, lapsi armastab tòesti väga ja mängib nendega ka heameelega, aga mina lastega jalutama ei julge lasta enda koera, jóud on tal ikkagi päris suur ja rihmast pole ka lahti lasknud enam peale esimest eluaastat, sest paar korda ikka üritas plehku panna ja rohkem ei taha riskida. Kuigi ma vahel mòtlen küll et tahaks rahulikumat koera, siis ma arvan et ikkagi kui hetkel uuesti valikut peaks tegema siis vòtaks beagle:)

Georg

Meil ka 6 kuune beagle. Lühidalt nii, et endal peab olema väga palju tahtmist, ja isegi siis kui ühel hetkel lihtsalt tahtmist pole, sest beagle tahab alati, kõike! Korter, lapsed ja kass ei ole absoluutselt mingid takistused, ega ka mitte probleemi tekitada võivad murekohad. Kõige suurem katsumus on iseendale õpetada justnimelt beagle koera kasvatamise ja peremeheks olemise distsipliini. Selle koera iseloomu ja aktiivsuse rahuldamiseks ja taltsutamiseks peab olema kord majas ja reeglid paigas. Kui ühel hetkel sellega hakkama oled saanud, siis võid endast rahulikult välja hingata. Meie pere elustiili on alles kuue kuune poiss küll muutnud, ja kindlasti ainult positiivses võtmes. Edu! ☺️

Getter

Meil on ka beagle korteris, kass on ka. Nad ei ole just kõige paremad sõbrad aga päris ära ka ei söö teineteist. Tahab palju lähedust ja on muidu väga mõnna tudukutsu 🙂 Lastega saab ülihästi läbi.

Heidi

Kodutöö peab selle tõu puhul kindlasti tehtud olema.Meil ka 2,5 a.Ausalt öeldes polnud valmis selleks,mis meid ootas.😀😀

Nii palju, et energiat on sellel tõul miljon korda rohkem kui kellel iganes.Peate kohe alguses piirid paika panema muidu läheb asi käest.Meie panime ta alguses puuri kui kodust ära läksime,tema enda ohutuse huvides…Võikski rääkima jääda.Mõelge kindlasti hoolikalt järele.😃😃

Triin

Esimesed kaks aastat oli põrgu 🙂 Pead arvestama et nad on suured varganäod, isekad , hullult kavalad ja järjekindlad. Beaglega käib vist niipidi et ennem peab olema majas tema siis kass, sest muidu läbisaamist ei tulegi. Meil maal kassiga ei harjugi, kõrvad ja nägu tihti verised võitlusest. Väikeste lastega on alguses väga raske beaglega sest pead arvestama et neist sul koeraga abi pole ja kahjuks võtab koer niii palju aega et kodusteks toimetusteks aega enam ei jäänudki. Seega suur mõttekoht! Muidugi suur rõõm ja lust käib ka nendega kaasas. Lõputu limpsimine ja läheduse vajadus. Nunnupõrsad on nad väga 🙂

Triin

Meie Lily on 1,5 . Esimene aasta oli ta aktiivsem , nüüd hakkab aga rahulikumaks jääma . Kui ta koju tõime, ootasid teda ees 2 kassi. Lily võttis nad mõlemad kohe omaks ,kuid üks kassidest hoiab siiani vahest pigem ise eemale. Lapsega saab läbi ülihästi. Üliharva kui ta peab üksi kodus olema, on puuris . Ka öösel magab puuris , läheb õhtul juba ise puuri ja hommikul kui puuri ukse lahti teen,magab rahulikult edasi ja ärkab siis kui uni läinud on 😅 Liikumise kohapealt käib ta mul mehega õhtuti jooksmas . Mees jookseb 5-10 km, Lily sellest tavaliselt kuskil 2-4, ta lihtsalt ei viitsi rohkem 🙄😀 Ainuke asi mis ta katki on närinud selle aasta jooksul peale mänguasjade on lapse crocs, muud suuremat kaost ta tekitanud ei ole 🙂 Seega julgen soovitada Beaglet 🙂

Siiri

Meie kõige suurem ehmatus beagle’iga oli see, kui palju ta karva ajas. Aktiivsuse, sõnakuulmise jms kohapealt olime valmis. Aga selleks, et me kõik kodus valgeid karvu täis oleme me küll valmis ei olnud. Musta värvi põrand oli igal õhtul kaetud “kena” valge vaibaga.

Isrid

Võta teine beagle juurde, siis saad aru kui puhas kodu sul enne seda oli 😂😂 koristan alumise korruse põrandaid 2-3x päevas. Hommikul ikka karvad maas aga mis teha 🤷‍♀️ nii, et puhtusearmastajale pole vast parim valik tõesti 🙂

Reet

Oleme beagliga nö teisel ringil. Esimene beagle elas 14- aastaseks 2002- 2016. Kolm kuud suutsime olla beaglita. Soovisime kõik uuesti beaglit oma perre. Praegune sõber on 3- aastane. Mõlemad sõbrad on saadud samast kennelist ehk samalt kasvatajalt, meie oleme sama perekond ja kaks korda sama tõug- aga suhteliselt erinevad beagled. Eelmine oli väga armas sõber, tunduvalt energilisem ja pisut ka isepäisem, haukumist oli ka palju. Praegu- nagu kaisuloom, soovib pidevalt inimese lähedust, rahulik, toas haukumist ei ole, tuba on karvavaba.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s