SANDRA JA TOMMY LUGU

Otsus kutsikat uueks pereliikmeks võtta oli peas juba mõnda aega olemas. Üheks kindlaks niiöelda nõudmiseks minu poolt oli, et paistku päike või sadagu lund, aga ma tahan metsas matkata. Seega peaks seda tahtma ka koer. 

Beagle tõugu uurides ning tol hetkel Beagle Bella facebooki lehte jälgides sai kõik igapäevaga järjest kindlamaks. Mitmenda kasvatajaga ühendust võttes kuulsin rõõmsat uudist. 28.03.2016 sündisid kutsikad. Lõpuks tuli välja, et kasvataja koos kutsikatega elab ainult paar maja edasi. Tundsin, et see on märk ning Beagle Attila Tommy saabus koju 28.05.2016.

Oleme läbinud kolm kursust koertekooli ning matkanud lõputuid kilomeetreid. Beaglet on kõige lihtsam õues väsitada. Esimesel aastal oli hommiku ringi kestvus 15 minutit. Täna jalutame hommikuti juba üle poole tunni. Õhtune jalutuskäik on alati üle tunni. 

Mind iseloomustati ka varem kui väga kannatlikku inimest. Kuid nüüd saan ma sellest alles ise aru. Tommyl on tulnud ikka ette, et paar korda aastas peab kellegi teise hoida olema. Alati kui Tommy minule tagasi antakse siis tuleb lause “Väga hull energia! See on hullem kui kolme aastase lapsega!”. Noh, ilmselt tegelikult nii ongi. Ma olen harjunud lihtsalt tegema kõiki kodutoimetusi Tommyga koos. Ta nina ongi igas sahtlis mille lahti tõmban. Ta nina on igalpool. 

Väga krutskeid täis alati näljane koer. Olen koju jõudes avastanud potilille koos mullaga diivanilt. Olen vahetanud kardinad välja, sest ilmselt esimesed lihtsalt ei sobinud Tommyle. Olen õues Tommy hammaste vahelt kana konte ja kalaluid ära kiskunud. Suudan ette näha toidu varastamist kapi äärtelt. Olen kohtunud rebaste, jäneste ja ka kitsedega tänu Tommy ninale. Siia võiks lõputult luua nimekirja olukordadest, mis osadele inimestele tunduvad kui kohutava eluna. Minule ei tundu ning minu elu see kõik ei ole muutnud. Uurisin Beaglete kohta eelnevalt juba väga palju. Olin isegi arvestanud natukene hullemate olukordadega.

Kuid seda kui palju armastust üks Beagle annab… See ei mahu sõnadesse ning seda ma ei oodanud. Ma poleks iial uskunud, et üks koer tahab nii palju lähedust, nii palju sügamist, nii palju kõike! Sellest kõigest saab ainult siis aru kui igapäev Beaglega koos elada. 

Nüüdseks oleme koos kasvanud peaaegu kolm aastat. Minu soovitus uutele Beaglete omanikele: Palun võtke Beagle ainult siis kui Te ise ka tahate kilomeetreid kõndida ükskõik mis ilmaga. Selle eest saab vastu Beagle kiindumise, mis on erakordne!


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s