MIKS TOORTOIT?

 

21754336_10214787804114787_1283836173_n.jpg
Uskumatu, kui palju küsimusi keerleb ümber lemmiku toidulaua. Milliseid krõbinaid anda? Kellel on allergia vastu aidanud mõni konkreetene firma? Kellel on karvkatte särama pannud mõni teine?

Mõistan neid inimesi ja on tore, et proovitakse vastuseid leida, sest kahjuks väga paljud koerakasvatajad juba ise toidavad kutsikaid krõbinatega ning soovitavad uuel omanikul kodus jätkata. Kuulekas kutsikaomanik ju loomulikult jälgib, mis talle soovitatakse.. Iga kutsikas saab kaasa kupogi, millega kõige popimat Royal Canini “kingitusena” poest kaasa viia, sest Kennelliit on nendega lepingu sõlminud ning nii see kuivtoidu ring jätkub. Paljud jõuavad toortoiduni, kui lemmikul mõni terviserike avastatakse. Tegelikult on inimesega sama – enne enamik ei hoolitse toitumise eest, kui mingi “pauk” ära käib ja maailma raputab. Siiralt tahaks seda muuta ja ennetada 🙂

Koer on karnivoor ja peaks sööma tasakaalustatud toortoitu. Just! See ei ole nii keeruline, kui tundub! Tihti omanikud aga kardavad, et toortoidust ei saa lemmik piisavalt organismile vajalikku. Aus hirm! Kui palju aga mõeldakse, mida kuivtoit sisaldab!? Lihtne on küsida sõbralt, mida tema toiduks annab, kuid kas sõber on süvenenud, mida pakk sisaldab? Loomulikult elame kiires ühiskonnas, kus pidev tamp on peal ning poest paki haaramine ja selle kodus kaussi valamine on väikese ajakuluga. Teisalt, kui sa nagunii lähed poodi süüa ostma, siis miks mitte osta toorest liha, konti, siseelundeid. Igalt turult leiad vajalikku. Võib-olla on ka see mõnele kahtlane, siis tuleb appi Kerli Kolberg, kelle Rebeka Lemmikloomapood küll sulgeb oktoobris ukase, aga kaubavedusid ta jätkab endiselt. Tema käest saab juba valmis segusid ehk sa ei pea ise mõtlema, kui sa test leiad, et seda pole vaja. Ainult vaheldust pead suutma pakkuda ehk osta lihtsalt erinevaid karpe. Juurde mõni mõnus kont, siseelund, erinevad juurikad.

21755049_10214787804154788_931162443_o

Köögivilju on lemmiku organismil keeruline omastada ja sellepärast tuleks neid blenderdada väikesteks tükkideks või suisa aurutada – nii aitad seedimisele kaasa ja looma organism omandab rohkem häid aineid. Puuviljade kohta kehtib sama reegel. Vältida tuleks viinamarju ja rosinaid ning konserveeritud puuvilju, sest need võivad tekidata neerukahjustusi. Juur- ja puuvilju ei tohiks söögikorras olla üle 30%, sest enamik peab ikkagi tulema lihast, 2x nädalas võib ka toorest muna toidule lisada. Lisaks, purustatud munakoored on ideaalseks kaltsiumi allikaks. Ära ei tohiks unustada ka  omega-3 rasvhappeid kala- või linaõli näol.

Tegelikult ei olegi siin muud keerulist ja lisaboonusena märkad, et ka sinu toidulaud muutub täisväärtuslikumaks, kui hakkad teadlikult oma looma söögikordade ajal mõtlema.

Kui toortoit endiselt tundub keeruline, siis vaata korraks oma lemmiku kuivtoidupakki ja mõtle, kas sa saad kõigest aru, mida see sisaldab? Kas sa oled kindel, et sinna läheb värske liha või on seal äkki vanadussurma saanud loomad/maanteel hukkunud loomad? Miks pannakse sinna teravlija? Milliseid kunstlikke vitamiine/mineraale on sinna lisatud?

Raw Food diet-crop-r

Mina soovitan toortoitu, sest see on ka sinu lemmikule mõnus elamus. Vaevalt sina isegi tahaksid igapäev ühte ja sama kaussi süüa?! Pole siis me, et koer ühel hetkel enam ei söö ja tuleb brändi vahetada. Toortoit annab lisaks heale tervisele ka läikiva karvkatte ning väiksemad väljaheited. Loomulikult eks igaüks otsustab ise, aga mina soovin sulle julget pealehakkamist! 🙂

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s